Abisul Jocurilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Diablo II The Mighty

In jos 
AutorMesaj
Hex
Admin
Hex


Mesaje : 11
Data de inscriere : 26/03/2015
Varsta : 49

Diablo II The Mighty Empty
MesajSubiect: Diablo II The Mighty   Diablo II The Mighty EmptyJoi Mar 26 2015, 23:55

Diablo II are un loc special in libraria mea de jocuri.Pe vremea lui era ceva nou (Chiar daca Diablo I avea acelasi concept) si inca il mai joc cand sunt plictisit aratandu-si maretia de fiecare data neputand sa ma dezlipesc de el.(Oh you mighty Blizzard)
Replayability-ul acetui joc este cu totul la un alt nivel avand o multime de variante si combinatii de unde sa alegi.Poti alege din cele 7 clase fiecare cu 3 "Tree"-uri de abilitati.Misiunile in acest joc nu sunt de loc in genul dute aici,adu-mi asta,omara 20 dinastea, Nu. Esti obligat sa stai si sa cauti ce si unde trebuie sa faci putand astfel sa stai 1-2 ore sa iti dai seama ce trebuie sa faci (in cazul meu stiu pe de derost ce si unde trebuie facut) lol! .Cand termini cu misiunile ... gasesti pe net ceva legat de un nivel secret, si incepi de la inceput tot ca sa iei un corn si un picior de lemn ca sa poti intra si asa pierzi cel putin 2-3 zile daca nu stii ce faci.Muzica din Diablo este ceva ce contribuie enorm la cum se desfasoara actiunea si povestea.
Pe langa clase si talente mai ai si o tona de iteme de unde sa alegi, si cine poate uita gem-urile sau "Cubul"--->care e o metoda de crafting.
Follower-ii erau niste personaje amuzante(Mai ales numele lor) si randeam de fiecare data cand mureau(De obicei mor in pozitii si moduri hilare).

Diablo II nu a fost o dezamagire si dupa asteparea de 10 ani Diablo III nu ar trebui sa fie nici el o dezamagire (Dar din spusele multora este).Nu pot sa ma pronunt in aceasta privinta deoarece nu l-am jucat inca.

Spre surprinderea mea si a multora Diablo II inca se mai poate cumpara la un pret spun e acceptabil... http://www.altex.ro/diablo-ii-gold-edition-pc Very Happy Very Happy
Sus In jos
https://gamedungeon.board-directory.net
 
Diablo II The Mighty
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Diablo III

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Abisul Jocurilor :: Games :: Diablo-
Mergi direct la: